Внесение изменений в актовую запись

Сравнительно нередки случаи, когда из-за ошибок в паспортных или иных документах или изменившихся официальных форм паспортных или иных документов впоследствии возникают трудности при оформлении документов, так как в последующих и изначальных документах должно быть соответствие собственного имени, фамилии и отчества. Компания "Адвокат Ящук и партнеры" неоднократно добивалась положительного результата для клиента даже в самых сложных делах! Звоните и приходите на консультацию. Мы представляем интересы клиентов по данным делам во всех судах Харькова и Киева.

Звоните 066 29 29 369. 

 

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

"13" січня 2016 р. № 820/11625/15  

Харківський окружний адміністративний суд  у складі

Головуючого судді   Спірідонов М.О.  

за участю секретаря судового засідання  Сайко А.О.  

розглянувши у відкритому судовому  засіданні у приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1, громадянина ОСОБА_2   до  Московського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції   про зобов'язання вчинити певні дії ,

В С Т А Н О В И В:

Позивач, ОСОБА_1, громадянин ОСОБА_2, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд  зобов'язати Московський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції у Харківській області (Ідентифікаційний код 33292155; Харківська обл., місто Харків, вулиця Блюхера, буд.31) внести зміни до актового запису про народження №1798 від 16.11.2012 р. ОСОБА_3 ОСОБА_1, а саме: видалити по-батькові батька "Талаль", замість власного імені батька "ОСОБА_1 Талаль" вказати власне ім'я "Юнее Хассан"; внести зміни до актового запису про шлюб №446 від 03.07.2012 р. між ОСОБА_1 Талаль, громадянином ОСОБА_2, та ОСОБА_4, громадянкою України, а саме: видалити по-батькові "Талаль", замість власного імені чоловіка"ОСОБА_1 Талаль" вказати власне ім'я "ОСОБА_1.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідачем по справі - Московським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції при розгляді заяви про внесення змін до актових яро народження малолітньої дитини Позивача та шлюб між Позивачем і дружиною - ОСОБА_5 - було відмовлено позивачу. З метою виправлення неточних записів та у відповідності до вимог законодавства, звернувся із відповідною заявою до Відповідача, до якої додавалися всі і документи. Проте, від відповідача позивачем було отримано висновок №438/05-41 від 12.11.2015 року про відмову у внесенні змін до актових записів про народження №1798 від 16.11.2012 р., складеного на ОСОБА_3 ОСОБА_1 та до запису про шлюб №446 від 03.07.2012 року, в обґрунтування якого відповідачем було зазначено, що на теперішній час для підтвердження вірності написання імені (з наявністю по-батькові чи з відсутність по-батькові) необхідно витребувати копії актових записів про народження батька дитини з компетентних органів ОСОБА_2, що як зазначає відповідач, є неможливим через непередбаченість даної процедури відповідно до наявних міжнародних договорів. Окрім того, на думку відповідача, оскільки на час реєстрації у 2012 році народження та шлюбу дані про заявника зазначені у відповідності до поданих документів, а отже помилки не виявлено, то немає можливості внести зміни за наявними на теперішній час у заявника документами.

А тому позивач вважає висновок Московського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції від 12.11.2015 року таким, що винесений помилково.

Так, позивач зазначив, що 03.07.2012 року відповідачем було видано Свідоцтво про шлюб Серії 1-ВЛ № 185235 між ОСОБА_1 Талаль, громадянином ОСОБА_2, та ОСОБА_4, громадянкою України. Після реєстрації шлюбу прізвище дружини змінено на «Юнес». 16.11.2012 року відповідачем видано Свідоцтво про народження Серії 1-ВЛ НОМЕР 295296 на ім'я ОСОБА_3 ОСОБА_1. Проте, у Свідоцтві про народження та Свідоцтві про шлюб допущено наступні неточності: прізвище чоловіка зазначено "ОСОБА_1 Талаль" замість "Юнес Хассан". Факт наявності неточностей в частині невірного зазначення імені громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_1 у зазначених вище Свідоцтвах про народження та шлюб та у відповідних актових записах, які відмовився виправляти Відповідач, підтверджується наступними документами: копією паспорту Типу КЬ № 2990830 (нотаріально засвідчений переклад з англійської на українську мову), виданого 27.11.2014 року гр. ОСОБА_2 ОСОБА_1 (батько), та копією висновку відповідача №438/05-41 від 12.11.2015 року.

У зв'язку з чим, зазначені неточності перешкоджають громадянину ОСОБА_2 ОСОБА_1, що проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, отримати громадянство України. Крім того, порушуються права малолітньої доньки позивачів ОСОБА_3 ОСОБА_1. Зокрема, дитина має право на вільне використання права на виїзд за межі України на відпочинок з батьками, але не може отримати закордонний паспорт через зазначені неточності та реалізувати це право.

В судовому засіданні позивач - ОСОБА_1, громадянин ОСОБА_2, підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи за його відсутності. Також зазначив, що проти заявлених позивачами вимог та задоволення позову заперечень не має.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши в судовому засіданні пояснення позивача, вивчивши доводи та враховуючи визнання представником відповідача позову, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального і процесуального права, які врегульовують спірні правовідносини, суд виходить з таких підстав та мотивів.

Як вбачається з матеріалів справи, Московським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції при розгляді заяви про внесення змін до актових яро народження малолітньої дитини Позивача та шлюб між Позивачем і дружиною - ОСОБА_5 - було відмовлено позивачу. З метою виправлення неточних записів та у відповідності до вимог законодавства, звернувся із відповідною заявою до Відповідача, до якої додавалися всі документи.

Проте, від відповідача позивачем було отримано висновок №438/05-41 від 12.11.2015 року про відмову у внесенні змін до актових записів про народження №1798 від 16.11.2012 р., складеного на ОСОБА_3 ОСОБА_1 та до запису про шлюб №446 від 03.07.2012 р. В обґрунтування висновку зазначено, що на теперішній час для підтвердження вірності написання імені (з наявністю по-батькові чи з відсутність по-батькові) необхідно витребувати копії актових записів про народження батька дитини з компетентних органів ОСОБА_2, що як зазначає відповідач, є неможливим через непередбаченість даної процедури відповідно до наявних міжнародних договорів. Окрім того, на думку відповідача, оскільки на час реєстрації у 2012 році народження та шлюбу дані про заявника зазначені у відповідності до поданих документів, а отже помилки не виявлено, то немає можливості внести зміни за наявними на теперішній час у заявника документами.

Так, матеріалами справи також підтверджено та зазначено позивачем у позові, що 03.07.2012 року відповідачем було видано Свідоцтво про шлюб Серії 1-ВЛ № 185235 між ОСОБА_1 Талаль, громадянином ОСОБА_2, та ОСОБА_4, громадянкою України. Після реєстрації шлюбу прізвище дружини змінено на «Юнес». 16.11.2012 року відповідачем видано Свідоцтво про народження Серії 1-ВЛ НОМЕР 295296 на ім'я ОСОБА_3 ОСОБА_1.

Проте, у Свідоцтві про народження та Свідоцтві про шлюб допущено наступні неточності: прізвище чоловіка зазначено "ОСОБА_1 Талаль" замість "Юнес Хассан". Факт наявності неточностей в частині невірного зазначення імені громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_1 у зазначених вище Свідоцтвах про народження та шлюб та у відповідних актових записах, які відмовився виправляти Відповідач, підтверджується наступними документами: копією паспорту Типу КЬ № 2990830 (нотаріально засвідчений переклад з англійської на українську мову), виданого 27.11.2014 року гр. ОСОБА_2 ОСОБА_1 (батько), та копією висновку відповідача №438/05-41 від 12.11.2015 року.

У зв'язку з чим, зазначені неточності перешкоджають громадянину ОСОБА_2 ОСОБА_1 отримати громадянство України. Крім того, малолітня донька не може отримати закордонний паспорт через зазначені неточності.

З цього приводу суд зазначає наступне.

Відповідно до положень ч. 1 ст.6 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану", відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну  реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Згідно ч.1 ст. 22 того ж Закону, внесення  змін  до  актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав. За наслідками перевірки зібраних документів орган  державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового  запису  цивільного  стану  або  про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови  та  зазначається  про можливість її оскарження в судовому порядку.

Заява про внесення  змін  до  актового  запису  цивільного стану  подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем  проживання  заявника,  а  у  випадках, передбачених  законодавством,  -  за  місцем  зберігання  актового запису цивільного стану.

Зміни  до  актового  запису  цивільного  стану   вносяться відділом  державної  реєстрації  актів  цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису. У разі  зберігання  актового  запису   цивільного   стану   у державній   архівній   установі  внесення  змін  безпосередньо  до актового запису проводиться зазначеною установою за  повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану (ч.3, 4 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану").

Відповідно до ст. 26 вказаного Закону, дії або бездіяльність працівника органу   державної реєстрації актів цивільного стану можуть бути оскаржені до центрального   органу   виконавчої  влади, що реалізує державну політику у сфері державної  реєстрації  актів цивільного стану, Міністерства закордонних справ України та/або до суду.

Відповідно до положень п.1.5 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затвердженихНаказом Міністерства юстиції України 12.01.2011  № 96/5 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793, де зазначається, що заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами. Заяви іноземців, які постійно проживають в Україні, про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, складених органами державної реєстрації України, розглядаються відділом державної реєстрації актів цивільного стану на загальних підставах.

Працівник відділу державної реєстрації актів цивільного стану, який прийняв заяву, звіряє відомості, зазначені заявником у заяві, з паспортом або паспортним документом. Суперечливі дані в документах письмово пояснюються заявником. Документи, які мають необумовлені виправлення, підчистки або викликають сумніви щодо їх достовірності, перевіряються особливо ретельно та у разі потреби направляються для проведення їх експертизи до судово-експертної установи Міністерства юстиції України (за рахунок заявника).

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа (п.2.1 вказаних вище Правил).

Відповідно до п.1.1 вказаних Правил,  де зазначено, що внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством. Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил (п.1.7 Правил).

Тобто, в даному випадку відповідні зміни до актових записів про народження та шлюб повинен вносити саме Московський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАСУ завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За таких підстав, враховуючи визнання відповідачем - Московським відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції позову та незаперечення проти його задоволення, та обґрунтованість та законність позовних вимог позивачів, адміністративний позов ОСОБА_1, громадянина ОСОБА_2 підлягає задоволенню у повному обсязі шляхом зобов'язання внесення змін до актового запису про народження №1798 від 16.11.2012 р. ОСОБА_3 ОСОБА_1, а саме: видалити по-батькові батька "Талаль", замість власного імені батька "ОСОБА_1 Талаль" вказати власне ім'я "Юнее Хассан"; внести зміни до актового запису про шлюб №446 від 03.07.2012 р. між ОСОБА_1 Талаль, громадянином ОСОБА_2, та ОСОБА_4, громадянкою України, а саме: видалити по-батькові "Талаль", замість власного імені чоловіка"ОСОБА_1 Талаль" вказати власне ім'я "ОСОБА_1.

Відповідно до п.п.2.13.2 п.2.13 Порядку, підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду. На підставі рішення суду про внесення змін, доповнень або виправлень в актові записи цивільного стану вносяться відповідні зміни, які зазначені в рішенні суду (п.12.6.7 Порядку).

Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави (ч. 1 ст. 8 КАСУ).

Керуючись  ст.ст. 4, 7, 86, ч.1 ст.158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов  ОСОБА_1, громадянина ОСОБА_2  до  Московського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції    про зобов'язання вчинити певні дії   задовольнити в повному обсязі.

Зобов'язати Московський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції у Харківській області внести зміни до актового запису про народження № 1798 від 16.11.2012 року ОСОБА_3 ОСОБА_1, а саме: видалити по-батькові батька "Талаль", замість власного імені батька "ОСОБА_1 Талаль" вказати власне ім'я "Юнес Хассан".

Зобов'язати Московський відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції у Харківській області внести зміни до актового запису про шлюб №446 від 03.07.2012 року між ОСОБА_1 Талаль, громадянином ОСОБА_2 та ОСОБА_4, громадянкою України, а саме: видалити по-батькові "Талаль", замість власного імені чоловіка "ОСОБА_1 Талаль" вказати власне ім'я "Юнес Хассан".

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її проголошення та з дня отримання копії постанови, у разі проголошення постанови суду, яка містить вступну та резолютивну частини, а також прийняття постанови у письмовому провадженні.

Якщо субєкта владних повноважень, у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено 14.01.2016 р.

Суддя                Спірідонов М.О.

Адвокат Харьков, Украина - юридические услуги: оформить развод, взыскать алименты, раздел имущества, регистрация предприятия, регистрация торговой марки, ренистрация ООО, регистрация ФЛП, семейные споры, лишение родительских прав