Відповідно до положень цього Порядку особам, які не досягли 16 років, закордонний паспорт оформляється на 4 роки, а досягли 16 років, - на 10 років. При цьому закордонний паспорт, так само як і проїзний документ дитини, оформлений і виданий з 1 квітня 2015, діє протягом строку, на який він був виданий, разом з усіма вписаними в нього записами.
 
Для оформлення закордонного паспорта особам, які не досягли 16 років, необхідний наступний пакет документів:
1. Заява-анкета, яка заповнюється одним з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі - на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає особа), усиновителем, опікуном, піклувальником або іншими представниками;
2. Свідоцтво про народження;
3. Квитанції про скоєнні необхідних платежів (або документи, на підставі яких особа звільняється від платежів).
Дитині, яка старше 12 років, буде видаватися так званий "біометричний закордонний паспорт", в який буде імплантований безконтактний електронний носій з даними про особу, зокрема оцифроване зображення обличчя людини, її підпису, відбитків пальців рук і т.д.
Якщо батьки дитини відмовляються від внесення оцифрованої інформації про дитину в безконтактний електронний носій, імплантований у паспорт для виїзду за кордон, вони подають відповідну заяву, яку оформляється на місці.
Заява від другого з батьків не потрібна, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.
Порядком не передбачено умови для надання особам, які не досягли 16 років, копії облікової картки платника податків з реєстраційним номером (ідентифікаційний код), або інформації про такому номері. Тобто облікова картка платника податків для цілей отримання закордонного паспорта потрібно, як і раніше, у осіб, які досягли 16 років.
У разі оформлення паспорта особі, яка не досягла 12 років, або особі, яка не може пересуватися самостійно у зв'язку з тривалим розладом здоров'я, що підтверджується відповідною довідкою медичної установи, можуть бути подані дві кольорові фотографії розміром 3,5 х 4,5 см і одна фотографія розміром 10 х 15 см для внесення оцифрованого зображення особи шляхом сканування.
Документи приймаються в будь-якому територіальному відділі Державної міграційної служби, незалежно від місця проживання особи.
Вартість виготовлення закордонного паспорта для дітей і для дорослих однакова. Так, за біометричний паспорт необхідно сплатити приблизно 350 грн, а звичайний паспорт буде коштувати 290 грн (з них держмито становить 170 грн, пільговиками вона не сплачується). При цьому вартість виготовлення збільшується в два рази у разі отримання паспорта в терміновому порядку.

Адвокат Харьков, Украина - юридические услуги: развод, раздел имущества, регистрация предприятия, регистрация торговой марки